Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Европейската седмица на спорта #BeActive стартира в Благоевград със спортни демонстрации и спортна панорама, представяща дейността на клубовете в града. Присъстващите на събитието имаха възможност да изпробват уменията си в тениса на маса, канадска борба, баскетбол и мини футбол.

Инициативата бе открита от министъра на младежта и спорта Георги Глушков в присъствието на изявени наши спортисти и шампиони, сред които златната медалистка по карате от Олимпийските игри в Токио 2020 Ivet Goranova, световната шампионка и бронзова олимпийска с ансамбъла по художествена гимнастика Reneta Kamberova, състезателката по борба, завоювала бронзов медал на Олимпийските игри в Токио, Evelina Nikolova – Grezdeleva, световната и европейска шампионка по бокс Stanimira Petrova и футболистът Благой Георгиев.

Събитието бе съпътствано от огнено шоу, зумба маратон, спортни танци и музикална програма с участието на певицата DIA.

Благодарим на Община Благоевград за партньорството!