С футболен турнир Костенец се включи в #BeActive Европейска седмица на спорта. В събитието, организирано от Министерството на младежта и спорта съвместно с Центъра на развитието на човешките ресурси и Община Костенец, взеха участие футболните селекции на момчета и момичета (родени през 2012 г.) на ОФК Костенец, ФК Марица-Белово, ПФК Хебър-Пазарджик и ФК Барс-Пловдив.
Без загуба Хебър стана шампион. Всички деца бяха зарадвани от организаторите с купи, медали, грамоти, както и специални подаръци за всеки един участник, насочени към здравословния начин на живот.
Официални гости на събитието бяха зам.-министърът на младежта и спорта Петър Младенов заместник-изпълнителният директор на Центъра за развитие на човешките ресурси Владимир Йорданов, кметът на Община Костенец Йордан Ангелов и неговата заместничка Маргарита Минчева, както и Теодорина Тодорова-Петканин, координатор за България на Европейска седмица на спорта #BeActive.