Зам.-министърът на младежта и спорта Петър Младенов участва в събитие от инициативата #BeActive Зелени контактни срещи, насочена към популяризиране на зеления спорт и екологичната отговорност при организиране на спортни мероприятия.
Събитието, организирано от Министерството на младежта и спорта, събра представители на общини от област Пазарджик. На него беше представен проектът #Бъди активен, остани във форма, мисли зелено, който е част от Европейската седмица на спорта с подкрепата на Програма „Еразъм+“ на ЕС.
Една от основните обсъждани теми беше възможността на общините да се включат в програмата за зелени спортни събития през 2025 година. Оформените идеи включват разширяване на видовете спортове в проекта със зимни дисциплини.
Представителите от общините споделиха свои успешни практики в спорта и младежките политики. Стремежът е всеки, включително и най-малките населени места, да има възможност да изпита ползите от спорта и да води здравословен начин на живот.