Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

#BeActive Зелени контактни срещи посветени на зеления спорт стартираха в Банско

Събитието събра представители на общините от Югозападна България. На него бе представен проектът #Бъди активен, остани във форма, мисли зелено, част от Европейската седмица на спорта с подкрепата на Програма „Еразъм+“ на ЕС.

Участие в инициативата взе заместник-министърът на младежта и спорта Петър Младенов, който сподели, че именно такива проекти насочени към популяризирането на спорта и физическата активност допринасят за здравето и благосъстоянието на европейските граждани.

„Това е важен проект, насочен към популяризирането на спорта и физическата активност, които допринасят за здравето и благосъстоянието на европейските граждани. Горд съм да отбележа, че тази година беше най-успешната досега“, каза Младенов.

Представителите на общините споделиха за свои инициативи в сферата на спорта целящи да привлекат повече участници.

През октомври и ноември се провеждат #BeActive „Контактни срещи“ посветени на зеления спорт и организирането на спортни събития по устойчив начин с грижа за околната среда. Целта на срещите е обмен на добри практики, укрепване капацитета и развитие на компетентностите на спортните клубове и мениджърите на спортни събития по темата „зелен спорт“.