Община Сандански се включи в инициативата #BeActivе 2025 със спортен празник
Община Сандански се включи в инициативата #BeActive 2025, част от Европейската седмица на спорта със спортен празник „Сандански обича спорта“. Парк „Свети Врач“ привлече близо 800 деца и младежи, които заедно доказаха, че спортът е здраве, приятелство и вдъхновение.
„Инициативата #BeActive е създадена, за да напомня, че движението е не само здравословно, но и начин да бъдем заедно, да изграждаме дисциплина и ценности. В Сандански виждаме чудесен пример как спортът може да обедини поколения и да вдъхнови децата за активен начин на живот“, заяви заместник-министърът на младежта и спорта Петър Младенов при откриването на събитието.
Програмата включи кросове на 500 м и 1 км, щафетен дуатлон с плуване и бягане, свободни занимания и открити тренировки по различни спортове:
волейбол,
баскетбол,
борба,
карате,
кикбокс,
художествена гимнастика,
танци,
аеробика,
табата,
хандбал и
футбол. Любителите на настолните игри имаха възможност да се включат в турнири по
шах,
тенис на маса и
бадминтон.
Сред официалните гости на празника бяха кметът на Община Сандански Атанас Стоянов, заместник-кметът по „Социални и хуманитарни дейности“ Павлина Караджова, както и специалният гост – олимпийският състезател и европейски шампион по плуване до 23 години Петър Мицин.
Събитието завърши с томбола с награди, предоставени от Община Сандански и Министерството на младежта и спорта.
Европейската седмица на спорта е инициатива на Европейската комисия за насърчаване на спорта и физическата активност сред гражданите на ЕС. Национален координатор за България е
Министерството на младежта и спорта, а проектът се реализира с финансиране по програма „Еразъм+“ на Европейския съюз.