Спортни клубове от Хасково се включиха в #BeActiveTour с демонстрации по баскетбол, джудо, карате и тенис на маса.
Събитието, което е част от Европейската седмица на спорта, бе открито от зам.-министъра на младежта и спорта Стоян Андонов, кмета на Хасково Станислав Дечев и координатора на инициативата Теодорина Тодорова-Петканин.
„Щастлив съм, че имам възможността да съм в Хасково. Благодаря на екипа на общината за положените усилия в развитието на спорта. Пожелавам на всички, които се включиха в кампанията, здраве и след време да слушаме българския химн във Ваша чест“, заяви зам.-министър Андонов.
Кметът на Хасково Станислав Дечев благодари за възможността градът да се включи в Европейската седмица на спорта и подчерта, че подкрепата към спорта ще продължи, за да могат все повече деца да бъдат активни.