Skip to content Skip to footer

ГАБРИЕЛА И СТЕФАНИ СТОЕВИ са европейски шампионки по бадминтон на двойки за 2018 г. Това е най-високото спечелено отличие в историята на българския бадминтон. Те стигнаха до него, без да загубят нито един гейм на европейското първенство. През 2015 г. сестри Стоеви завоюваха златен медал от първите европейски игри в Баку. Европейски шампионки за девойки до 19 г.  и бронзови медалистки от европейското първенство за жени през 2014 г.